Tlačiarne kategórie ci5000 predstavujú najnovšiu kontinuálnu InkJet tlačiareň, ktorá spĺňa náročné požiadavky na značenie v takých priemyselných odvetviach, ako sú potraviny, nápoje, kozmetika, zdravotná starostlivosť a liečivá.
Tieto tlačiarne sú určené aj pre iné typy priemyslu, napr. automobilový, elektronický, strojárenský, stavebný,
atď.
Tlačiarne ci5000 sú vhodné pre dotlač identifikačných údajov, ako je dátum minimálnej trvanlivosti, dátum
výroby, číslo šarže alebo 1D, 2D alebo QR kód.
Široká škála atramentov je vhodná pre tlač na takmer všetky druhy materiálov, ako je drevo, sklo, kov, papier atd.
Veľký 10,1" farebný dotykový kapacitný display má vysoký kontrast, veľký pozorovací uhol, odolný voči styku s riedidlami. Rýchly prístup k online nápovede Vám uľahčí prácu s tlačiarňou a k dispozícii je aj sprievodca nastavení.

CiPrecisionPLUS - optimalizované nastavenie kvality a rýchlosti tlače.

PixelPlus – jadinečný software, s ktorým je možné v jednej tlačiarni zmeniť tlač z malých bodov (60 mikronov) na väčšie body (75 mikronů) a to jedným tlačítkom

ciLink – funkcia pre prezeranie alebo ovládanie tlačiarne cez webový prehliadač... (vzdialená správa)

SmartFlush – automatický preplach hlavy pri vypnutí tlačiarne, ten zabezpečí bezproblémový budúci štart tlačiarne.

ciSafeFill – zabezpečenie kompatibility náplní tlačiarne - rýchly, jednoduchý spôsob, ako optimalizovať výkon, zvýšit
prevádzkyschopnosť a životnosť tlačiarne.

ciEasyServ - maximalizuje výkon tlačiarne, životnosť a prevádzkyschopnosť tlačiarne – jednoducho, bez neporiadku, bez potreby náradia - výmena združeného filtra. Servisný interval 2000, 4000 alebo 8000 prevádzkových hodín, sa určuje podľa náročnosti pracovného prostredia.

 Ci5200Ci5300Ci5500Ci5650
Počet riadkov1 až 21 až 31 až 51 až 5
Výška znaku*3-12mm1,5-12mm1,5-12mm1,5-12mm
Výška fontu5 až 16 bod.5 až 25 bod.5 až 31 bod.5 až 31 bod.
Veľkosť trysky65 µ65 µ65 µ65 µ
Veľkosť boduMacro (75µ)Normal (60µ), Macro (75µ)
PixelPlusNieAnoAnoAno
ciPrecisionPlusAnoAnoAnoAno
Rýchlosť**do 6,9 m/secdo 9,8 m/secdo 9,8 m/secdo 9,8 m/sec
ciLinkNieNieAnoAno
SD,USB,RS232,EthernetAnoAnoAnoAno
Vstupy(fotobunka/rýchl.snímač/program)1 / 1 / 02 / 1 / 82 / 1 / 82 / 1 / 8
Výstupy(program/alarm/relé)3 / 1
SmartFlushAnoAnoAnoAno
Krytlakovaná oceľNerezNerezNerez
IP krytieIP55IP55IP55IP65
Hmotnosť vrátane hlavy18 kg18 kg18 kg18,73 kg

1001-002 Štandarný čierny atrament.

Univerzálny atrament vhodný pre široké spektrum aplikácií, vrátane balenia potravín (bez kontaktu s potravinami), konzervovanie a plnenie, stavebné materiály, plasty alebo kovové podklady. Má vysoký kontrast, dobrú priľnavosť ako na plastoch (PVC, ABS, plexisklo, PE, PP...) a v niektorých prípadoch bol vyhovujúci aj na skle, cíne, polystyréne a nerezovej oceli

Doba schnutia 1 až 1,5 sekundy.

4001-001 Čierny atrament Ethanolový

Je vhodný hlavne v mliekárenskom, farmaceutickom a potravinárskom priemysle (pekárne, cukrovinky). V niektorých aplikáciách je vhodný aj na sklo, plasty, kov a papier. Pre svoj nízky zápach je vhodný do malých, nevetraných priestoroch.

Doba schnutia 3 až 5 sekúnd.

1008-003 Červený Atrament

Atrament má dobrý kontrast a dobrú priľnavosť na veľké množstvo rôznych materiálov, vrátane PE, ABS, nylon, polykarbonát, ale taktiež na sklo, polystyrén a nerezovú oceľ. Vyhovujúci je aj na káble, kozmetiku, stavebné materiály, plasty a pre potravinársky priemysel.

Doba schnutia 1,5 až 2 sekundy.

1012-003 Modrý atrament 

Atrament má dobrý kontrast a dobrú prilnavosť na veľké množstvo materiálov, vrátane PE, ABS, nylon, polykarbonátu, ale taktiež na sklo, polyester a nerezovú oceľ. Vyhovujúci je pre aplikáciu na káble, kozmetiku, stavebné materiály, plasty a potravinársky priemysel. Atrament nieje odolný voči alkoholu.

2001-002 Acetónový čierny atrament 

Univerzálny atrament vhodný pre široké spektrum aplikácií, vrátane balenia potravín (bez kontaktu s potravinami), konzervovanie a plnenie, stavebné materiály, plasty alebo kovové podklady. Má vysoký kontrast, dobrú priľnavosť ako na plastoch (PVC, ABS, plexisklo, PE, PP...) a v niektorých prípadoch bol vyhovujúci aj na skle, cíne, polystyréne a nerezovej oceli

1017-003 Čierny atrament odolný 

Univerzálny atrament vhodný pre široké spektrum aplikácií, vrátane balenia potravín (bez kontaktu s potravinami), konzervovanie a plnenie, stavebné materiály, plasty alebo kovové podklady. Má vysoký kontrast, dobrú priľnavosť ako na plastoch (PVC, ABS, plexisklo, PE, PP...) a v niektorých prípadoch bol vyhovujúci aj na skle, cíne, polystyréne a nerezovej oceli.

Tento typ atramentu je citlivý na nízke teploty a musí byť aplikovaný pri teplote nad 15 °C. Vyžaduje 2-3 minúty na vytvrdnutie aby bol odolný voči alkoholu.

1020-001 Atrament lúhom umývateľný čierny 

Je vhodný na vratné fľaše alebo kovové sudy a tiež na sklo, plast, plechovky nebo fľaše. Bol vyrobený tak, aby bol odstrániteľný lúhom. Nie je vhodný na výrobky, kde je povrchová kondenzácia alebo je tlač prerušovaná.

Doba schnutia 1-2 sek.

1018-001 Zelený Atrament 

Je vhodný na vratné fľaše alebo kovové sudy a tiež na sklo, plast, plechovky nebo fľaše. Bol vyrobený tak, aby bol odstrániteľný lúhom. Nie je vhodný na výrobky, kde je povrchová kondenzácia alebo je tlač prerušovaná.

Doba schnutia 2-3 sek.

2008-001 Atrament kombinovaný Ethanol/Aceton Čierny 

Ideálne sa hodí pre tlač na väčšinu plastov, BOPP, OPP, HDPE, polyetylen o nízkej hustote (LDPE). Atrament je dobre prilnavý i na lakovaný papier, čipové karty, plastové karty používané v telekomunikačnom priemyslu. Tento atrament je vhodný taktiež do mliekárenského, farmaceutického alebo potravinárskeho priemyslu. Tento atrament je schopený preniknúť aj tenkou vrstvou vytvorenej kondenzácie a zaistiť dostatečnú adhéziu, pokiaľ nie je substrát podrobený drsnému oteru. U tohto typu atramentu sa doporučuje každodenná starostlivosť o trysku.

Doba schnutia 1-2 sek.

1003-001 Atrament plastik

Rychloschnúci atrament vhodný pre tlač na väčšinu plastov. Má vysokú prilnavost na voskový alebo mastný obal, ktoré sa používajú v mliekárenskom alebo nápojárskom (džúsy) priemyslu.

Doba schnutia 1-2 sek.

1032-001 Inkoust PlastikPlus

Rychloschnúci atrament vhodný pre tlač na väčšinu plastov. Má vysokú prilnavost na voskový alebo mastný obal, ktoré sa používajú v mliekárenskom alebo nápojárskom (džúsy) priemyslu. Tento atrament je navrhnutý tak, aby bol schopný preniknúť aj tenkou vrstvou oleja a zaistiť dostatočnú adhéziu, pokiaľ nieje predmet značenia podrobený drsnému oteru.

Doba schnutia 1-2 sek.

4005-002 červený a 4008-002 modrý potravinársky atrament

Atrament je vhodný pre značenie povrchu potravín alebo pre balenie, ktoré môže prísť do kontaktu s potravinou.

K dispozícii je atrament v červenej a modrej farbe.

302-1025-002 Termochromický 

Je vhodný pre značenie obalov, ktoré prechádzajú sterilizáciou. Pri vysokej teplote sa zmení čierna farva na červenú. Používa sa aj pre vizuálnu kontrolu, či obal prešiel potrebným procesom.

Atrament je stabilný pri vysokých teplotách.

Je určený hlavne pre konzervárenský priemysel, ale taktiež pre hutnícky a iný priemysel, kde je požiadavka na vizuálnu kontrolu procesu.

302-1014-003 UV čitateľný Atrament

UV čitateľný atrament je viditeľný v modrom odtieni pod UV lampou. Je stabilný pri vysokých teplotách a je to tzv. bezpečnostný atrament, ktorý sa používa proti falšovaniu produktov.

Je vhodný pre tlač na farmaceutické alebo kozmetické výrobky.

 

 

Príslušenstvo

  1. Signalizačný výstražný maják
  2. Optický snímač, indukčný snímač
  3. Rýchlostný snímač (enkoder)
  4. Stojan + príslušenstvo
  5. Stanica na umytie tlačovej hlavy
  6. Držiak tlačovej hlavy
  7. Rohová tlačová hlava
  8. Rôznorodá dĺžka hadice k tlačovej hlave (2,75 m/ 4,6 m/ 6,1 m)